NÁŠ FESTIVAL


SPORTFILM je mezinárodní filmový festival sportovních filmů s kulturními a sport eventy, součást světového finále World FICTS Challenge v Miláně, garantem je Mezinárodní olympijský výbor.

Festivalový Liberec jako město sportu nabízí atraktivní lokace, 50 filmových projekcí, výstavy, besedy, přednášky, workshopy, umělecké ateliéry, konferenci na téma Mental Health, galavečer vysílaný ČT, kde budou oceněny vítězné filmy v pěti kategoriích, dále se uděluje Grand Prix a Cena ředitelky. Pravidelně soutěží kolem 400 filmů ze 70 zemí.

Cílem festivalu je prezentovat nejkvalitnější filmy jako motivační a edukační nástroj, zdůraznit význam této tvorby a podporovat ji. Filmy musí respektovat univerzální hodnoty spojující duševní a fyzický rozvoj, sport a společnost.

Stoupající zájem o duševní zdraví přitahuje širší veřejnost, nejen sportovní. Ve snímcích se řeší diskriminace, sebepoškozování, úzkosti apod. ve spojení se sportem. Význam mají tyto snímky i jako edukační složka pro školy.

ORGANIZAČNÍ TÝM

Mgr. Renata Balašová
Festival Director

balasova@sportfilm.cz

PhDr. Jakub Bažant
President FICTS CZ

bazant@sportfilm.cz

Leon Jakimič, MBA
Festival President

festival@sportfilm.cz

Ing. Vladimír Boháč
Festival Vice-president

festival@sportfilm.cz

Ing. Radka Bittnerová
Finance and Marketing

bittnerova@sportfilm.cz

Mgr. Dušan Jurčík
Dramaturgy and program

festival@sportfilm.cz

Karolína Kutnarová
Production

produkce@sportfilm.cz

Kryštof Šafer
Dramaturgy and program

festival@sportfilm.cz

Hanka Tietze
PR manager

festival@sportfilm.cz

Bc. Zdeněk Škoda
Head of Jury

festival@sportfilm.cz

Mgr. Jana Ječmínková
English editor

festival@sportfilm.cz

Milan Marinč
VIP hospitality

festival@sportfilm.cz

Historie festivalu

Historie festivalu sahá až do roku 1997, kdy Pavel Landa s Jiřím Kösslem a Jiřím Kratochvílem iniciují Sportfilm. Novodobá historie se pak píše od roku 2020, kdy festivalu stoupá věhlas a současně jsou české snímky pravidelně oceňovány na celosvětovém finále sportovních filmů FICTS v Miláně.