Sportfilm zavítal do Karlových Varů!

Filmoví fanoušci měli jedinečnou příležitost být součástí čtvrté zastávky Festivalových ozvěn Sportfilmu Liberec, který tentokrát se svým programem vycestoval do města filmu, tedy do Karlových Varů. Filmová přehlídka se konala 17. 5. v kině Drahomíra a těšila se velkému zájmu zejména z řad školáků a studentů. Vedle promítaných filmů nechyběla ani avizovaná výstava fotografií manželů Zátopkových z celé jejich úspěšné olympijské kariéry. Děti si prověřily svoji bystrost ve vědomostním kvízu a ty nejlepší obdržely věcné ceny od značek Author a Lipo.

Nedílnou součástí byly tentokrát online besedy se známým hercem Zdeňkem Piškulou. Společně s moderátorem České televize Jakubem Bažantem nahlédli nejen do zákusilí tvorby sportvních filmů, ale Zdeněk na sebe sám prozradil i pár soukromějších detailů. "Přestože je Zdeněk Piškula vítězem StarDance a hercem činohry Národního divadla, na nic si nehraje! I když dnes pouze online, tak plnému sálu diváků prozradil třeba zajímost, že režiséři už si všimli jeho pohybového nadání, takže ho obsazují i do náročnějších rolí. Má třeba i představení na chůdách," zhodnotil debatu Jakub Bažant.

A jaký je Zdeňkův nejoblíbenější sport? "Je to basket, který chodím hrát každý týden, když nemám zrovna představení. Obecně mám rád všechny sporty, jen běhání bych raději vynechal," prozradil herec návštěvníkům festivalových ozvěn a zavzpomínal tak i na natáčení filmu Zlatý podraz, ve kterém se představil právě jako hráč basketbalu.

Děkujeme nejen všem divákům, dětem, studentům i dospělým, kteří zavítali do kina a vytvořili zde opravdu příjemnou atmosféru. Věříme, že se za rok opět potkáme na dalším ročníku s neméně zajímavými filmy a besedami.