Josef Trojan na Festivalových ozvěnách v Ostravě!

Filmoví fanoušci měli jedinečnou příležitost být součástí další zastávky Festivalových ozvěn Sportfilmu Liberec, který tentokrát se svým programem vycestoval do Ostravy. Filmová přehlídka se konala 21. 6. v ostravském Minikině. Vedle promítaných filmů nechyběla ani avizovaná výstava fotografií manželů Zátopkových z celé jejich úspěšné olympijské kariéry. Děti si prověřily svoji bystrost ve vědomostním kvízu a ty nejlepší obdržely věcné ceny od značek Author a Lipo.

Nedílnou součástí byly tentokrát besedy se známým hercem Josefem Trojanem. Společně s moderátorem České televize Jakubem Bažantem nahlédli nejen do zákusilí tvorby sportvních filmů, ale Josef na sebe sám prozradil i pár soukromějších detailů. "Josef je velice talentovaná a skromná osobnost a na svůj věk má neuvěřitelný přehled," zhodnotil debatu Jakub Bažant.

A jak Festivalové ozvěny hodnotí sám Josef? "Bylo příjemné potkat se studenty a povídat si o sportu a umění, což jsou moje dvě nejoblíbenější věci. Je skvělé mluvit o tom, jak se tyto dva světy dají krásně kombinovat a jsem rád, že se to díky Sportfilmu děje," prozradil herec a společně a Jakubem Bažantem zavzpomínali také i na natáčení filmu Zlatý podraz, ve kterém se Josef představil jako hráč basketbalu. A jaké sporty preferuje? "Aktivně hraju nejen basket, ale také rád běham. Pasivně pak sleduji vlastně všechny sporty. Za mě je ale jakýkoliv druh sportu ohromně důležitý, pakliže chce člověk žít energický a plný život.

Děkujeme nejen všem divákům, dětem, studentům i dospělým, kteří zavítali na ozvěny a vytvořili zde opravdu příjemnou atmosféru. Věříme, že se za rok opět potkáme na dalším ročníku s neméně zajímavými filmy a besedami.