Festivalové ozvěny v Trutnově přivítaly Zdeňka Piškulu!

Náštěvníci Festivalových ozvěn 10.5. Trutnově měli jedinečnou příležitost být součástí třetí zastávky Festivalových ozvěn Sportfilmu Liberec, který se svým program vycestoval za hranice Libereckého kraje. Filmová přehlídka se zde konala jako doprovodný program výstavy JÍZDA v galerii současného umění EPO1.

Vedle promítaných filmů nechyběla ani avizovaná výstava fotografií manželů Zátopkových z celé jejich úspěšné olympijské kariéry. Děti si prověřily svoji bystrost ve vědomostním kvízu a ty nejlepší obdržely věcné ceny od značek Author a Lipo.

Nedílnou součástí byly tentokrát besedy se známým hercem Zdeňkem Piškulou. Společně s moderátorem České televize Jakubem Bažantem nahlédli nejen do zákusilí tvorby sportvních filmů, ale Zdeněk na sebe sám prozradil i pár soukromějších detailů. "Přestože je Zdeněk Piškula vítězem StarDance a hercem činohry Národního divadla, na nic si nehraje! V kině Vesmír otevřeně mluvil o tom, že se chce pořád ve své práci zlepšovat a klidně dvěma stovkám školáků a školaček přiznal, že je velký trémista", zhodnotil debatu Jakub Bažant.

A jaký je Zdeňkův nejoblíbenější sport? "Je to basket, který chodím hrát každý týden, když nemám zrovna představení", prozradil herec návštěvníkům festivalových ozvěn a zavzpomínal tak i na natáčení filmu Zlatý podraz, ve kterém se představil právě jako hráč basketbalu.

Děkujeme nejen všem divákům, dětem, studentům i dospělým, kteří zavítali do kina Vesmír a vytvořili zde opravdu příjemnou atmosféru, ale především také za podporu společnosti Kasper, díky které byly festivalové ozvěny pro všechny zdarma. Věříme, že se za rok opět potkáme na dalším ročníku s neméně zajímavými filmy a besedami.