Festivalové ozvěny míří 10.5. do kina Vesmír v Trutnově!

Sportovní fanoušci v Královéhradeckém kraji se mají na co těšit! Vůbec poprvé přijede do města Sportfilm Festival Liberec, který přiveze to nejlepší, co ze sportovních filmů nabídl divákům v roce 2023. Festivalové ozvěny Sportfilm Festivalu Liberec se letos premiérově vydávají na cesty a přinesou sport, kulturu a zábavu i do Trutnova jako doprovodný program výstavy JÍZDA v galerii současného umění EPO1. Díky podpoře této galerie a společnosti KASPER je vstupné pro všechny zdarma.

Zájemci všech generací si tak mohou užít celodenní maraton se sportovními hvězdami. Chybět nebude oblíbený parkour, téma duševního zdraví, zlaté Nagano i vzpomínka na legendu Věru Čáslavskou. Festivalové ozvěny se uskuteční v pátek 10. května v kině Vesmír. Vstup je zdarma.

„Připravili jsme pro naše příznivce tzv. Festivalové ozvěny – jednodenní program plný filmů, besed, výstav a záznamů z konferencí. Nabídneme speciální bloky pro děti, seniory a dospělé, aby si každá generace našla něco pro sebe,“ představuje projekt ředitelka festivalu Renata Balašová.

Děti se mohou během dopoledního programu pro školy těšit na filmy jako Foul play on sustainability, o udržitelnosti ve sportovním odvětví, nebo Paris: Mecca of ParCour, snímek o dobrodružné výpravě několika parkouristů. Filmovou přehlídku pak doplní sestřih besedy na téma Mental Health. O duševním zdraví ve sportu si povídala lyžařka Šárka Strachová se zajímavými hosty – Gabrielou Soukalovou, tenistkou Helenou Sukovou a basketbalistkou Ilonou Burgrovou. Dále se mohou těšit děti na zajímavý sestřih České televize o životním příběhu Věry Čáslavské.

Odpolední blok pro rodiny nabídne film Děti Nagana, při kterém si společně mohou všichni připomenout zlaté časy našich hokejistů. Den zakončí projekce filmu Martin Škrtel: Buď, alebo z fotbalového prostředí.

Nedílnou součástí festivalových ozvěn bude i výstava fotografií manželů Zátopkových z celé jejich úspěšné olympijské kariéry.

Celodenním programem diváky provede sportovní novinář a komentátor České televize a současně programový ředitel Sportfilmu Jakub Bažant. Těšit se mohou fanoušci zejména na jeho besedu s hercem Zdeňkem Piškulou, který si zahrál ve filmu Zlatý podraz, vítězný snímek Sportfilmu 2019.

Pojďte společně s námi nasát atmosféru filmového festivalu. Pro všechny návštěvníky bude vstupné zdarma a rezervaci míst v sále je možné provádět na emailu: rezervace@sportfilm.cz

TRUTNOV 10.5. - kino Vesmír

VSTUPNÉ JE ZDARMA - pro rezervaci místa v sále využijte email: rezervace@sportfilm.cz


Dopolední program - školy, blok I. - velký sál

9.00 - 11.00


Different Kind of Princess story - 5min

Tento příběh je o Klaudii Medlové, profesionální snowboardistce, která žije v malém městečku uprostřed hor. A miluje dvě věci, dvě věci, které miluje víc než cokoli na světě. Kterou z nich, to se dozvíte v našem příběhu.


PARIS, the mecca of parcour - 18min

Skupina fanoušků parkouru se vydává na dobrodružnou výpravu na předměstí Paříže, aby si zaskákala na nejznámějších místech historie parkouru.


Beseda s hercem Zdeňkem Piškulou - 30min

Jakub Bažant - moderátor ČT si popovídá s úspěšným hercem na téma - jak se tvoří sportovní film.


Reportáž o Věře Čáslavské ČT - 10min


Konference Mental Health - sestřih záznamu - 8min

Biatlonistká Gábina Soukalová, lyžařka Šárka Strachová nebo horolezkyně Klára Kolouchová debatují na téma Ženy ve sportu.


Dopolední program - školy, blok II. - velký sál

11.30 - 13.00


Different Kind of Princess story - 5min

Tento příběh je o Klaudii Medlové, profesionální snowboardistce, která žije v malém městečku uprostřed hor. A miluje dvě věci, dvě věci, které miluje víc než cokoli na světě. Kterou z nich, to se dozvíte v našem příběhu.


FAST SPORTS: Foul play on sustainability? - 10min

Všichni chtějí být ekologičtější a udržitelnější: zejména sportovní průmysl. Plán je zakrýt chyby minulosti a vylepšit image pro budoucnost. Je to však uskutečnitelný cíl, nebo jde jen o formu greenwashingu? Zjišťujeme to. Chceme vědět, zda se sportovní oblečení a míče nyní skutečně vyrábějí za férových a udržitelných podmínek. Pravda bolí.


Ink and Gold - 16min

Mladý novozélandský umělec a sportovec vyhrál soutěž o návrh medaile na Olympijské hry mládeže 2020 a splnil si svůj životní sen vystoupit na zahajovacím ceremoniálu.


Beseda s hercem Zdeňkem Piškulou - 30min

Jakub Bažant - moderátor ČT si popovídá s úspěšným hercem na téma - jak se tvoří sportovní film.


Reportáž o Věře Čáslavské ČT - 10min


Odpolední program pro veřejnost - malý sál

15.00 - 16.30


90 Years Young - 15min

Krátký dokument o 90ti letém atletovi K. Paramashivam, který s během začal "už" v 60ti letech.


Going for Gold - 61min

Příběh legendárního polského skokana o tyči Władysława Kozakiewicze. Na olympijských hrách v Moskvě v roce 1980 svádí napínavý souboj s jedním z reprezentantů Sovětského svazu. Kozakiewicz vyhrává zlato a překonává světový rekord, ale nakonec sovětským divákům na stadionu odpovídá nesportovním a urážlivým gestem bras d'honneur.


Odpolední program pro veřejnost - malý sál

17.00 - 18.30


Děti Nagana - 1h 30min

Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. Přestože i on je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát hokej, jak to jen jde. Hlavně s tenisákem na plácku za domem. Sestaví tým a plánují si zahrát svůj vlastní velký zápas proti klukům z vedlejší vesnice. Vedle toho chce Dominik vyhrát i srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy.


Večerní program pro veřejnost - malý sál

20.00 - 22.00


Martin Škrtel: Buď, alebo - 1h 37min

Martin Šktrel byl vždy na fotbalových trávnících mužem, jenž rozděloval fanoušky. Jedni ho milují a druzí nenávidí. Dle jeho vlastních slov není žádná střední cesta. Málokdo však ví, jaký je však skutečný příběh člobvěka, který se z malého Ráztočna prokousal až na fotbalový vrchol, který byl v jeho případě anglický Liverpool FC.REZERVACE MÍST NA FESTIVALOVÉ OZVĚNY - rezervace@sportfilm.cz