Slavnostní vyhlášení

SPORTFILM LIBEREC INTERNATIONAL FICTS FESTIVAL 2017

 Výsledky 20. ročníku a slavnostní vyhlášení

 

   

2017 – SEZNAM KATEGORIE OH

2017- SEZNAM KATEGORIE OSOBNOSTI

2017 – SEZNAM KATEGORIE REPORTÁŽE

2017 – SEZNAM VŠECH PŘIHLÁŠENÝCH

2017 – SEZNAM KATEGORIE – NOVÁ – UPOUTÁVKY

2017 – SEZNAM KATEGORIE DĚTSKÁ TVORBA

2017 – SEZNAM KATEGORIE DOKUMENTY

2017 SEZNAM KATEGORIE METODICKÉ

 

SPORTFILM LIBEREC INTERNATIONAL FICTS FESTIVAL 2016

I v letošním roce se bude v Liberci konat festival sportovních filmů, jehož dlouholetým organizátorem je Liberecká sportovní a  tělovýchovná organizace z.s. Tento projekt dlouhodobě podporuje také Česká unie sportu a letošní ročník se koná pod záštitou předsedy ČUS pana Jansty.

Článek je pozvánkou na letos přihlášené filmy, Které můžete shlédnou v Libereckém kině Varšava  ve dnech 4.-6.10.2016. Kompletní program festivalu a něco málo o filmech najdete na stránkách www.sportfilm.cz.  Já osobně bych Vás rád pozval na časosběrný dokument „ Lyžař“, režie Marka Bureše a Produkce BackLight Films. Je to krásné zamyšlení nad tím jestli sport dělaný „amatérsky“ není víc než současná podoba profesionálního sportu, která se blíží více výkonům cirkusových umělců než sportovcům v původním slova smyslu. Na osobnosti Jana Němce představuje autor nejen „malý sport“, jímž je lyžování na trávě, ale odkrývá též limity – zdravotní či materiální – které sportovec musí překonávat na cestě k vítězství. Činí tak s vysokou profesionalitou, využívaje obrazovou i hudební složku filmového vyprávění.

Pro letošní ročník se stala ČT hlavním mediálním partnerem festivalu. A hlavním lákadlem je snímek “Zátopek „ režiséra Davida Ondříčka a produkce Lucky Man Films a Česká televize. 

Liberecký festival je nejstarším účastníkem největší přehlídky filmů a dokumentů se sportovní tematikou WORLD FICTS CHALLENGE 2016 organizovaných FICTS a konaných pravidelně začátkem prosince v italském Miláně.

Garantem této série je Federation Internationale Cinema Televizion Sportifs, sdružující festivaly a producenty filmů se sportovní tematikou z téměř 90 zemí celého světa pod patronací Mezinárodního olympijského výboru. Z našeho festivalu budou na tuto celosvětovou přehlídku nominovány vítězné snímky ednotlivých kategorií a celkově vítězný snímek festivalu. O vítězných snímcích a dalších nominacích rozhodne odborná porota.