Na vyhlášení Mezinárodního festivalu sportovních filmů v Miláně přijeli zástupci úspěšných českých filmů

Na vyhlášení Mezinárodního festivalu sportovních filmů v Miláně přijeli zástupci úspěšných českých filmů

Zástupci vítězného reportážního snímku „Hokejový sen“ Produkce:   Virtual Reality Cinema, s.r.o.; Režie: Matúše Kočiše, Petera Staroně, si přijeli převzít cenu Mention D‘Honneur na slavnostní vyhlášení Mezinárodního festivalu televizních a filmových sportovních snímků do Milána.

V tom to ročníku se do nominace na nejlepší ceny dostaly dva české filmy. Jeden z produkce České televize režírovaný Tomášem Budkou a Filipem Slezákem, Ester² – o největším překvapení olympiády v Pchjongčchangu Ester Ledecké, která vybojovala dvě zlaté medaile. Pořadatelé ohodnotily zvláštní cenou také Českou televizi, která patří mezi největší producenty dokumentárních snímků o sportu. Bohužel žádný zástupce České televize se slavnostního vyhlášení neúčastnil, cenu si tak převzal ředitel festivalu SportFilm Liberec Pavel Landa.  Pavel Landa je zástupcem  České republiky v mezinárodní festivalové komisi. 

Druhou cenu získali autoři snímku „Hokejový sen“, jedná se o „amatérské filmaře“, kteří zdokumentovali svoji cestu na Světový šampionát v rybníkovém hokeji. Vítězství je to zdánlivě překvapivé, ale kvalita snímku si cenu opravdu zasloužila. Že neznáte rybníkový hokej, a že nevíte, že se takový šampionát vůbec koná? To je úplně v pořádku, to ví jen pár nadšenců, ale o tom dokument vůbec není. Je o přístupu ke sportu jako k neoddělitelné součástí života. Právě toto se můžeme od Kanaďanů učit. 

Film je věnován nejen kolébce ledního hokeje a utkáním na šampionátu, ale zároveň seznamuje s kanadskými pravidly tohoto sportu, který má dlouhou tradici i v České a Slovenské republice.